ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΙΚΗ

Το Σάββατο 5-11-2016 και ώρα 19:00 στο Δ.Α.Κ. Σερβίων πραγματοποιήθηκε ο αγώνας ανδρών της ομάδας μας με την αντίστοιχη του Άρη Ατραπού. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την ομάδα μας καθόσον στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, με οργανωμένες επιθέσεις και με ευστοχία στα σουτ πλοηγηθήκαμε με 21-7. Και ενώ όλοι νομίζαμε πως θα έχουμε έναν εύκολο αγώνα δυστυχώς διαψευστήκαμε. Στο δεύτερο δεκάλεπτο με βιαστικές επιθέσεις τα σουτ δεν έμπαιναν στο καλάθι και έτσι η ομάδα του Άρη Ατραπού, παρόλο που έπαιζε με 7 παίχτες, κατάφερε να βάλει την μπάλα κοντά στο ζωγραφιστό, να τρέξει ένα επιμέρους σκορ 15-7 και να λήξει το ημίχρονο 28-22. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες ήταν σχετικά ισοδύναμες, έκαναν και οι δύο αρκετά λάθη και το σκορ στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου ήταν 39-36. Το ίδιο σκηνικό και στο τέταρτο δεκάλεπτο. Πολλά λάθη, κούραση (δικαιολογημένη για την ομάδα του Άρη Ατραπού καθώς όπως προαναφέραμε ήταν 7 παίχτες από τους οποίους έπαιξαν οι 6), τραυματισμός ενός παίχτη της ομάδας μας και επιμέρους σκορ δεκαλέπτου 7-7. Τελικό σκορ 46-43. Συγχαρητήρια στους παίχτες μας για την νίκη. Ελπίζουμε σε καλύτερες μελλοντικές εμφανίσεις.